Танець смерті у школі

Наскільки безневинне святкування «Хеллоуїна» ?

Кілька днів тому один з наших братів звернувся до мене вельми тривожний. Після того, як він почав зі мною говорити, з’ясувалося, що причина його тривоги була ось у чому. Його дитина прийшла зі школи з таким папірцем:

Цей дбайливий татусь та й інші батьки не могли зрозуміти, чому адміністрація школи запрошує дітей на захід, приурочений такому святу як Хеллоуїн? Як відданого християнина нашого брата непокоїло питання: чи повинні батьки  пускати своїх дітей на подібний захід, навіть якщо це офіційна програма школи? Які можуть бути духовні наслідки для дітей і батьків? Та чи існує тут небезпека взагалі? Наша розмова була короткою. Мені не довелося довго пояснювати, тому що чоловік, з яким я спілкувався, сам багато розумів в духовних питаннях і всього лише хотів переконатися в правильності своїх міркувань і обурень. Але після нашої розмови у мене з’явилося бажання написати коротке повчання всім батькам відносно цього «нового» для України свята і відповідної нової моди, коли  шкільні вчителі та викладачі ВУЗів нав’язують дітям «сучасну культуру англомовних країн». Я знаю, що зараз завдяки Інтернету можна знайти багато інформації – позитивних і негативних відгуків про це свято. Але все ж таки, як розібратися християнинові у всьому цьому, адже деякі батьки в метушні не надають значення деяким речам, мовляв: «якщо це від школи, що поганого може бути в цьому?»

Отож, що це за свято «Хеллоуїн»?

Згідно Вікипедії «Хеллоуїн – сучасне свято, що походить від традицій древніх кельтів Ірландії та Шотландії, історія якого почалася на території сучасних Великобританії та Північної Ірландії.. Відзначається 31 жовтня, напередодні Дня всіх святих. Хеллоуїн традиційно святкується в англомовних країнах…» [1]

Як ви бачите, Хеллоуїн – від свого початку не християнське свято. Воно також не є таким вже «недавнім» і «сучасним», як його зараз представляють в країнах колишнього СРСР. Коріння Хеллоуїна міцно упирається в релігію язичників і чаклунство. У древніх друїдів був фестиваль Самхаїна. По суті Хеллоуїн присвячений духам померлих, на кшталт слов’янського свята «гробки» (або проводи). Лише час святкування і підстава для свята в кельтів дещо відрізнялися: вони «вважали перше листопада днем смерті, тому що в північній півкулі цей день був початком зими, листя обпадало, починало темніти раніше і температура падала. Вони вірили в те, що їхній бог сонця втрачав силу і Самхаїн, господар смерті, перевершував силою бога сонця. Друїди також вчили тому, що напередодні свята, 31-го жовтня, Самхаїн збирав духів всіх, хто помер за минулий рік, аби вони повернулися в свої колишні помешкання відвідати живих» [2]. Пізніше це чисто язичницьке свято почали називати з нібито «християнським» нахилом – «День всіх святих».

Як святкували Хеллоуїн кельти? Звичаї Хеллоуїна, що практикуються до сьогодні, беруть свій початок від древніх обрядів друїдів, присвячених дню смерті. Ось деякі з них:

  1. Жертвопринесення

Під час Хеллоуїна священики друїдів приносили жертви, аби ублажати смерть і щоб духи не нашкодили їм. Для цього вони запроваджували церемонії, де спалювалися живцем тварини та люди, яких вони вважали відьмами.

  1. Танець Смерті

В той час, як жертви (люди і тварини) мучилися і кричали від болю в агонії, згораючи живцем, друїди та їх послідовники одягались в костюми, зроблені зі шкір і голів тварин, танцювали, монотонно наспівували та стрибали через вогонь в надії відігнати від себе злих духів.

  1. Традиція наряджатися в костюми і ходити від будинку до будинку

Вважалося, що в день цього свята завіса між світом живих і світом духів померлих була найтоншою і що примари померлих могли змішатися з живими. Люди вірили в те, що примари могли замаскувати себе в людську подобу, наприклад, прикинутися жебраком і стукати в двері, аби просити грошей або їжі. Ті, хто відправляли їх ні з чим, потрапляли під прокляття і покарання духів. Звідси й бере початок сьогоднішня традиція вбиратися в страшні костюми, що виражають жахи смерті, і ходити від будинку до будинку, випрошуючи солодощі. Тому, хто пригощає, обіцяють процвітання, а хто відмовляє, тим загрожують і проклинають їх. Це і є походження вислову “життя або гаманець” (інші поширені варіанти – витівка або пригощання, солодощі чи гидота, тощо).

  1. Джек-о-Лентерн («Джек, що світиться»)

Для кельтів «Джек, що світиться» – свічка усередині гарбуза або черепа, – служив сигналом, який допомагав духам, що бродять по вулицях, під час Хеллоуїна потрапити додому. За їхніми традиціями ці символи також допомагали злякати злих духів.

Далі коротко перерахую інші (але далеко не всі) символи цього свята. Вони вказують на його бісівське, забобонне, язичницьке коріння. Але нас цікавить те, що вони стали популярними сьогодні, під час святкування сучасного Хеллоуїна.

Кажани: для древніх кельтів це був символ відьом і злих духів.

Павуки: забобонні язичники вважали, що якщо ви помітили павука на Хеллоуїн, то це означає, що дух померлої коханої людини спостерігає за вами.

Ніч зла (витівок)

Хеллоуїн також час для витівок. Чинити погроми і шкодити комусь в цю ніч, яку називали «ніччю диявола», вважається нормальним явищем.

Хеллоуїн і сатаністи

Ще один мерзотний факт, пов’язаний з цим святом, про що більшість людей не знає. У США і в інших західних країнах ніч Хеллоуїна є однією з найважливіших ночей року для відьом, окультних товариств і сатаністів. У цю ніч люди, глибоко залучені в спілкування з темними силами, звертаються до мертвих, виголошують заклинання та здійснюють криваві  жертвопринесення. З цієї причини в США, всі притулки для тварин забороняють «усиновлення» чорних кішок в цей час року[3]. Це страшна реальність, що «офіційно зареєстрована американська церква сатани відкрито проголосила Хеллоуїн своїм основним святом. Для них за мету святкування, що завершується найголовнішою чорною месою року, ставиться демонстрація свого поклоніння та відданості дияволові»[4]

Чи можна назвати таке свято «християнським»?

Я постарався показати вам основну сутність цього свята, звичаї та символи, пов’язані з ним, аби ви могли самі відповісти на питання: чи можна назвати таке свято «християнським»? Що спільного може мати Святий Бог Ізраїлю з бісівським святкуванням і величанням «духа смерті»?!

Я не бачу нічого поганого, якщо в школі або в університеті вчителі присвячують урок або пару, аби розповісти про існування таких свят. Але абсолютно інша справа, коли дітей закликають вбиратися в костюми, маски і провокують їх брати участь в танці смерті (тобто влаштовувати «хелловінські» флеш-моби), подібно до друїдів! Це вже не навчання і не жарт, а пряма участь в поклонінні духам пітьми.

Справжня свобода від страху смерті

Давній ворог душі людської, сатана, завжди прагнув використовувати уразливість і острах людей перед смертю, аби заставляти їх поклонятися йому. Ось тому з давніх часів майже в кожному народі на землі через страхи та забобони люди запроваджують різні свята, уславлюючи при цьому смерть. А смерть від початку – найголовніша справа  сатани! Дякувати Богові, Господь Ісус Христос прийшов, «аби Своєю смертю позбавити сили того, у кого є влада заподіяти смерть, тобто диявола, визволити тих, хто від страху смерті протягом усього життя були схильні до рабства» [5]. Згідно істинного Слова Божого, смерть – ворог, який одного дня винищить Сам Господь.[6]  Це Він, Ісус Христос отримав перемогу над смертю і дає справжню свободу від страху перед смертю.

Ісус сказав: «Я – Воскресіння та Життя. Той, хто вірить в Мене, навіть якщо помре, житиме. А всякий, хто живий і вірить в Мене, довіку не помре»[7].

Він – Господь, а не дух смерті Самхаїн, гідний нашого поклоніння. Перед Господом Ісусом ти повинен благоговіти, а не перед духами померлих предків або «святих». Всякий раз, коли люди влаштовують свята, що прославляють смерть і справи смерті, подібні «хеллоуїну», «гробкам» та ін., вони  зміцнюють владу духу смерті або інших демонів над собою і над своєю оселею!

Господь, бажаючи захищати дітей Ізраїлю від влади духу смерті, забороняв їм всіляко спілкуватися з духами померлих, приносити їм жертви.

Левіт 19:31 (Сучасний український переклад)

«Не запитуйте мертвців, духів-ведунів, аби вам не осквернитися. Я – Господь, ваш Бог». 

Левіт 20:27 (Сучасний український переклад)

«Чоловіків і жінок, які спілкуються з мерцями, з духами-ведунами, слід віддати смерті. Хай їх закидають камінням; провина за їхню кров – на них самих».

Повторення Закону 18:9-13 (Сучасний український переклад) 

«Коли ви прийдете в країну, яку віддає вам Господь, ваш Бог, не привчайтеся робити мерзенності, які роблять ті народи. Хай ніхто з вас не приносить у вогненну жертву сина або дочку, хай не буде серед вас ні віщунів, ні ворожок, ні провісників, ні чаклунів, ні заклинателів, ні тих, хто звертається до мерців і духів-ведунів, ні тих, хто волає до мертвих. Всякий, хто це робить, мерзенний Господові. За такі мерзенності Господь, ваш Бог, відбере у тих народів землю – і віддасть її вам. Будьте ж непорочні перед Господом, вашим Богом!»

Я про це згадував, коли говорив про свято Івана Купала (про це ви можете прочитати тут).

З тієї ж причини навіть дотик до всяких мощів (до кісток померлих людей) вважався оскверненням в Ізраїлі.

«Всякий, хто … доторкнеться до вбитого, померлого, до кісток мерця або до могили, буде нечистий…»  Числа 19:16 

Відмовтеся від участі в таких святах і звичаях. Навіщо вам оскверняти себе та свій дім?  Позбавте себе та своїх рідних від зла!


Улюблені читачі, якщо ви благословенні, читаючи цю та інші публікації у моєму блозі, тоді поділіться нею у соцмережах. Таким чином ви надихнете інших та допоможете розповсюджувати Істину Слова Божого та християнські цінності серед більшої кількості людей. Разом ми виконаємо велике доручення Ісуса Христа!

Ви можете підписатися на розсилку по електронній пошті (у правому нижньому кутку екрана введіть свій email і натисніть «подписаться») і таким чином не пропускати жодного нового запису.

Усіх вам Благословінь!


[1] https://ru.wikipedia.org/wiki/Хеллоуин

[2] https://www.cai.org/ru/izuchenie-biblii/bibliya-i-halloween

[3] http://www.charismanews.com/opinion/60811-is-halloween-evil-why-witches-occultists-and-satanists-celebrate-halloween-and-why-you-should-not

[4] http://bible-facts.ru/799-hellouin-vsya-pravda-o-prazdnike.html#sel=12:1,12:1

[5] До євреїв  2:14-15

[6] 1-е до коринтян 15:26

[7] Вiд Iвана 11:25-26

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s