Чи буде Третя світова війна?

Нещодавні події в Керченській протоці не лише стали причиною чергового загострення конфлікту між Україною та Росією, але знову підкреслили політичну поляризацію світової спільноти.

Посилаючись на матеріали розвідувальних даних і супутникові знімки, на яких зафіксовано скупчення російських танків неподалік від українського кордону, президент Порошенко заявив, що Україна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Росією. На цій підставі введено військове положення у восьми областях України, що межують з Росією, і в двох областях на кордоні України з Придністров’ям (оскільки там розташована частина Російської армії).

Чи можуть локальні конфлікти розвинутися у військове протистояння націй?

НАТО та ЄС, а також багато провідних країн знову підтримали Україну відносно її суверенітету і територіальної цілісності та призвали звільнити захоплені кораблі й моряків, а також поставили вимогу Росії забезпечити вільний прохід судів в Азовське море через Керченську протоку і назад.

Президент Сполучених Штатів не лише виразив свою підтримку України, але й жорстко засудив дії Росії, звинувативши її в агресії проти України.
Не дивлячись на всі заяви лідерів потужних держав і досить різке засудження дій уряду Росії, вона продовжує утримувати захоплені українські військові кораблі з екіпажами, наполегливо доводячи свою правоту.

Цей інцидент в районі Керченської протоки викликав у багатьох знову питання, чи можуть подібні локальні конфлікти розвинутися у військове протистояння націй, як це було у війнах 1914-1918 і 1939-1945 років. «Чи буде Третя світова війна»? Йдеться про вірогідність в наші дні масштабного військового конфлікту, який прямо або побічно торкнеться всього світу.

Історія цивілізацій та світові війни

Хоча термін «світова війна» виник в першій половині 20 століття і зазвичай відноситься до Першої і Другої світової війни, історії цивілізацій давно відомі багаточисельні війни та конфлікти, що охоплювали декілька континентів. Ось наприклад, так звана «Катастрофа бронзового століття» в XII-XIII століттях до н.е., греко-персидскі війни в V столітті до нашої ери, походи Олександра Македонського в IV столітті до н.е., римсько-персидські війни в III столітті н.е., Ірано-візантійські війни в VI-VII столітті н.е., арабо-візантійські війни протягом VII-XII століть, Монгольські завоювання в XIII столітті, півтора вікові візантійсько-османські війни (з 1299 по 1461 р.р.), Наполеонівські та кримські війни 19 століття. Всі ці події зачіпали два або навіть більше континентів. І поза всяким сумнівом, не було жодного століття в світовій історії, коли б не гинуло безліч людей в подібних війнах. Лише у XX столітті ми мали дві глобальні війни, які стали найкривавішими і безпрецедентними за масштабом подій і кількості жертв.

Чи стане 21 століття виключенням?

Чи стане 21 століття тим виключенням, коли не буде жодних воєн світового масштабу, або все ж історія повториться? З того часу, як в серпні 1945 р. США кинули дві ядерні бомби на Хіросіму і Нагасакі, світ вступив в тривалий страх перед потенційною Третьою світовою війною із застосуванням ядерної зброї. Всі розуміють, що ядерна війна буде більш руйнівною за своєю природою і, ймовірно, набагато жорстокішою, ніж Перша і Друга світові війни разом узяті.
У 1947 році Альберт Ейнштейн попереджав, що наступна глобальна війна знищить всі досягнення людства. Він відмітив: «Я не знаю, якою зброєю вестиметься Третя світова війна, але Четверта світова війна вестиметься палицями і каменями». Сьогодні не потрібно бути генієм, як Ейнштейн, аби прогнозувати, які наслідки будуть в світі в разі виникнення Третьої світової війни. Більше 70 років прошло після тієї жахливої війни, яка понесла з життя за різними підрахунками від 70 мільйонів до понад 85 мільйонів людей. Проте сьогодні, опісля стількох десятиліть, загроза ядерної війни з кожним роком стає сильнішою.

Що стосується сьогоднішньої ситуації в Україні, то я оптиміст, тому що я в числі безлічі віруючих в Ісуса, які щодня моляться за цю прекрасну країну і благословляють її. Вірю, як і більшість наших друзів, що Бог здатний захистити і благословити Україну, незважаючи на всі труднощі.

Проте події у всьому світі та стрімка моральна деградація суспільства в наші дні свідчать про те, що навряд чи 21 століття стане тим століттям, яке не матиме світової війни. Не можна також нехтувати наявними біблейськими пророцтвами про війни в останні дні нинішньої цивілізації. Як і в попередніх століттях, в наші часи можливий, можна сказати навіть – неминучий, масштабний військовий конфлікт, який прямо або побічно може зворушити весь світ.

Ще пройде років 30, і ми матимемо 100 років, як закінчилася остання світова війна. Але враховуючи зростання напруженості та політичної поляризації в світі, з кожним днем стає дедалі важче дотягнутися до рекордного затишшя. Сам факт, що цивільні та військові власті націй передбачають можливість нової війни і старанно готуються та планують всі дії на випадок її виникнення, говорить багато про що.

Чи може Російсько-український конфлікт бути причиною Третьої світової війни?

Знову увага всього світу зосереджена на Україні. Але ми живемо тут і знаємо: не дивлячись на те, що останнім часом світові ЗМІ замовчували це, війна, яка прийшла на нашу землю 5 років тому, зовсім далека від завершення. Нещодавні події в Керченській протоці — це всього лише спалах, який знову привернув увагу всього світу до цієї війни. Чи може Російсько-український конфлікт бути причиною Третьої світової війни? Думаю, не виключено. Але я також вважаю, що світова катастрофа, швидше за все, почнеться в тому місці, звідки ніхто не передбачав, і прийде в той час, коли ніхто її не чекатиме. Як написано, «…прийде день Господній так, як злодій вночі. Бо коли говоритимуть: Мир і безпечність, тоді несподівано прийде загибель на них, як мука тієї, що носить в утробі, і вони не втечуть!», I Послання до Солунян 5:2-3.

Надія спасіння

Тому не лише в цих умовах, але ми й завжди повинні не спати і тверезо дивитися на все, що відбувається в світлі біблейських пророцтв. Такий підхід позбавить нас від непотрібної паніки, вселить в нас віру та надію, і завжди спонукатиме нас до праведного перед Богом життя. Що б не сталося, віруючі в Христа і ті, хто присвятили свої життя Йому, завжди матимуть надію спасіння.

«… будьмо тверезі, зодягнувшися в броню віри й любови, та в шолом надії спасіння, бо Бог нас не призначив на гнів, але щоб спасіння одержали Господом нашим Ісусом Христом», 1 Послання до Солунян 5:8-9.

 

 


Улюблені читачі, якщо ви благословенні, читаючи цю та інші публікації у моєму блозі, тоді поділіться нею у соцмережах. Таким чином ви надихнете інших та допоможете розповсюджувати Істину Слова Божого та християнські цінності серед більшої кількості людей. Разом ми виконаємо велике доручення Ісуса Христа!

Ви можете підписатися на розсилку по електронній пошті (у правому нижньому кутку екрана введіть свій email і натисніть «подписаться») і таким чином не пропускати жодного нового запису.

Усіх вам Благословінь!

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s